[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
:: دوره 7، شماره 3 - ( پاییز 1397 1397 ) ::
جلد 7 شماره 3 صفحات 0-0 برگشت به فهرست نسخه ها
بررسی رابطه بین دانش، نگرش و مهارت مدیران با استقرار مدیریت دانش جهت توانمند سازی کارکنان در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
محمد بیگلری طالقانی ، سید جعفر موسوی، مهدی سلامی
دانشگاه آزاد واحد قائمشهر
چکیده:   (44 مشاهده)
امروزه دانش به منزله منبعی ارزشمند و استراتژیک و نیز یم دارایی مهم مطرح است و سازمان ها برای موفقیت نیاز دارند مدیریت دانش را به بهترین نحو، پیاده سازی نمایند. یکی از عواملی که می تواند سازمان ها را در اجرای موفق مدیریت دانش یاری نماید وجود نیروهای توانمند در سازمان است. این پژوهش سعی دارد ضمن بررسی رابطه میان دانش،نگرش و مهارت (شایستگی ها) مدیران با استقرار مدیریت دانش، به توضیح نقش موثر دانش مدیران در توانمند سازی کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بپردازد.
تحقیق حاضر ترکیبی از مطالعه توصیفی و همبستگی می باشد. جامعه آماری شامل مدیران ستادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به تعداد 80 نفر می باشد که 69 نفر از آنها مورد بررسی قرار گرفته اند. روش نمونه گیری به صورت تصادفی سیستماتیک(Systemic Random Sampling ) بوده و برای جمع آوری داده ها از 5 پرسشنامه معتبر محقق ساخته شامل 3 پرسشنامه جهت سنجش شایستگی ها(دانش، نگرش و مهارت) پرسشنامه مربوط به توانمند سازی کارکنان و پرسشنامه مربوط به تعیین مشخصات جامعه آماری (جنسیت، سن، مدرک تحصیلی و...) بوده است.
پایایی پرسشنامه از راه  ضریب آلفای کرونباخ محاسبه شده و میزان آن برابر با 84 /0 می باشد .  داده های جمع آوری شده با نرم افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته  اند.
   برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش آمار توصیفی و استنباطی استفاده گردید. در بخش آمار استنباطی از آزمون های همبستگی استفاده شده و نتایج به دست آمده از آزمون همبستگی نشان می دهد که بین شایستگی مدیران (دانش ، نگرش و مهارت) با توانمند سازی کارکنان رابطه وجود دارد و نتایج اصل از آزمون رگرسیون چندگانه ، حاکی از آن است که متغییر " مهارت" دارای بیشترین اثر در توانمند سازی کارکنان خواهد بود.
 
 
واژه‌های کلیدی: دانش، نگرش و مهارت، شایستگی، مدیریت دانش، توسعه منابع انسانی، کارکنان دانش محور
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
ارسال پیام به نویسنده مسئول

ارسال نظر درباره این مقاله
نام کاربری یا پست الکترونیک شما:

CAPTCHA code


XML   English Abstract   Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Biglary M, Mosavi J, Salami M. Investigating the relationship between managers' knowledge, attitude and skill. مدیریت پرستاری. 2018; 7 (3)
URL: http://ijnv.ir/article-1-587-fa.html

بیگلری طالقانی محمد، موسوی سید جعفر، سلامی مهدی. بررسی رابطه بین دانش، نگرش و مهارت مدیران با استقرار مدیریت دانش جهت توانمند سازی کارکنان در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور. فصلنامه مديريت پرستاري. 1397; 7 (3)

URL: http://ijnv.ir/article-1-587-fa.htmlدوره 7، شماره 3 - ( پاییز 1397 1397 ) برگشت به فهرست نسخه ها
فصلنامه مدیریت پرستاری Quarterly Journal of Nursing Management
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 33 queries by YEKTAWEB 3825